NIEZBĘDNA DOMOWA APTECZKA ZIOŁOWA, JAK DAWNIEJ BYWAŁO.

NIEZBĘDNA DOMOWA APTECZKA ZIOŁOWA, JAK DAWNIEJ BYWAŁO. Lokalna Grupa Działania Razem dla Lepszej przyszłości.

Podczas warsztatów, razem z uczestnikami rozpoznaliśmy dzikie rośliny jadalne oraz zioła, które naturalnie występują na terenie gminy Stanin już na początku marca.  
Rozpoznaliśmy i zebraliśmy: bluszczyk kurdybanek, wrotycz, kwiaty leszczyny, pączki topoli, kuklik pospolity, młodą pokrzywę, glistnik jaskółcze ziele oraz przytulię. 
Część ziół wykorzystaliśmy do zrobienia naparów rewitalizujących, przywracających siły po zimie oraz detoksykujących krew. 
Z pączków topoli oraz żywicy mirry ukręciliśmy miksturę, która w wyjątkowy sposób poprawia odporność oraz może być stosowana podczas infekcji górnych dróg oddechowych. 
Z masła shea i masła kakaowego przyrządziliśmy maść z żywicą sosnową. Żywicy sosnową nie zbieraliśmy na warsztatach, ponieważ byliśmy na innym terenie, ale występują nieopodal sosnowe lasy. Uczestnicy bardzo zainteresowali się tym, że mogą sami dla siebie pozyskiwać w celach prozdrowotnych żywicę sosnową.

A tu relacja od Lokalnej Grupy Działania Razem oraz zdjęcia. 

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Gmina Stanin odbyły się dzisiaj ciekawe warsztaty NIEZBĘDNA DOMOWA APTECZKA ZIOŁOWA, JAK DAWNIEJ BYWAŁO prowadzone przez Justyna Pargieła
Dziko rosnące rośliny jadalne przez nas znane i nazywane chwastami 😀💚 zbieraliśmy w okolicach klimatycznych ruin dworku w Wesołówce.
Pogoda nam dopisała 🌤 humory również 😊
Uzyskana wiedza i pozyskane umiejętności wykorzystania ziół w domowej apteczce na pewno będą wykorzystane w przyszłości.
Podziękowania za gościnę dla gospodarza gminy Pana Wójta Krzysztofa Kazana i Pani Ewie Niebrzegowskiej za zaangażowanie mieszkańców do udziału w ankiecie, dzięki której to właśnie w GBP w Staninie odbyły się zajęcia. Dziękuję Aneta Rosa 😘 za pomoc w organizacji i Koło Gospodyń wiejskich w Kopinie za pyszne pierogi 🥟
⏰Do zobaczenia w Gminie Stanin już 14 marca!
Tym razem będziemy tworzyć quest, a o jego inauguracji poinformujemy oczywiście wszystkich mieszkańców Gminy.
Więcej informacji i zdjęć już wkrótce
dziękuję wszystkim uczestnikom za obecność i zaangażowanie 🥰Sylwia Romańska-Węzik
——
Warsztaty są elementem projektu „Promocja Turystyki tudzież Kultury” (akronim PTtK) realizowanego przez Lokalną Grupę Działania „RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI”.
Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania”

Więcej praktycznej wiedzy o dzikich roślinach - w mojej Akademik Dzikiej Kuchni!

Plan zjazdów Akademii Dzikiej Kuchni z Dziczejemy Szkoła botaniczno - kulinarna

Odkrywaj razem ze mną sekrety dzikiej kuchni i ziołoznawstwa na kanale DziczeJemy. Zapisz się, aby być na bieżąco z nowościami kulinarnej przygody z roślinami jadalnymi i naturalnymi metodami zdrowego życia. Smacznej podróży życia pełnej zielonych inspiracji!

☕Postaw mi kawę 

Bądź na bieżąco 

Zapisz sie do newsletter

Dodaj komentarz